XXXVI Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Pielęgniarek i Położnych w Lublinie
W dniach 30 i 31 marca 2023 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbył się XXXVI Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, który zamknął okres VII kadencji samorządu pielęgniarek i położnych.
Obrady Zjazdu zostały podzielone na część oficjalną, której towarzyszyły wystąpienia zaproszonych Gości oraz wręczenie Odznaczeń Państwowych i Samorządowych. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, Parlamentarzyści, Prezes NRPiP Pani Zofia Małas oraz Przedstawiciele Organów NIPiP w osobach Pani Beaty Rozner Przewodniczącej NSPiP, a także Pani Grażyny Rogali-Pawelczyk Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Obecni z nami również byli przedstawiciele Urzędu Miasta, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Akademii WSEI w Lublinie, Przedstawiciele Samorządów Zawodowych, Kierownicza Kadra Pielęgniarska, przedstawiciele Towarzystw i stowarzyszeń Pielęgniarskich oraz Położniczych, a także Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Zarząd Regionu Lubelskiego.
Podczas części roboczej Zjazdu zatwierdzono roczne i kadencyjne sprawozdania z działalności Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, w tym jej organów za okres VII kadencji. W celu właściwej realizacji zadań ustawowych Delegaci na Okręgowy Zjazd przyjęli również regulaminy pracy organów OIPiP w Lublinie na okres kolejnej - VIII kadencji, a wśród nich Regulaminy Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Lublinie, Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Lublinie oraz Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Lublinie. Ponadto zatwierdzono sprawozdania finansowe i przyjęto plan finansowy Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lublinie na 2023 rok oraz pierwszy kwartał 2024 r. Komisja Uchwał i Wniosków powołana podczas obrad XXXVI Okręgowego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Pielęgniarek i Położnych w Lublinie pracowała nad wnioskami w sprawie wzmocnienia działań na rzecz rozszerzenia katalogu leków, które może ordynować i kontynuować pielęgniarka/ położna oraz nad rozszerzeniem kompetencji pielęgniarek i położnych w zakresie wystawiania skierowań oraz orzeczeń o niezdolności do pracy.

Wybory na VIII kadencje
samorządu Pielęgniarek i położnych

Podczas Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych dokonano również wyborów Przewodniczących Organów OIPiP w Lublinie, a mianowicie:

1. Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, którą została Pani Dorota Flis,
2. Przewodniczącej Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Lublinie, którą została Pani Bożena Kopacz,
3. Przewodniczącej Okręgowego Sądu Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, którą została Pani Renata Domżał-Drzewicka,
4. Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Lublinie, którym został Pan Tomasz Chrabota.

Wybrano także członków wyżej wymienionych Organów OIPiP w Lublinie oraz delegatów na VIII Krajowy Zjazd pielęgniarek i położnych, który odbędzie się w warszawie w dniach 15-17 maja 2023 r.